KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16417123
nr 1641 7123
Hans Viksten
(1926-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 74, "vid husknuten". Olja på duk, 22x32 cm, yttermått inklusive ram: 24x35 cm
Hans Viksten, svensk målare född 1926, död 1987.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 9 september 2024
kl 19:48:20
500 kr
800 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.000 kr
1.100 kr
1.300 kr